Про якість води джерел питного водопостачання в місті Сквира

За результатами проведеного лабораторного контролю Білоцерківським міжрайонним відділом лабораторних досліджень з початку 2018 року на КП «Сквирське комунальне господарство» відібрано та досліджено на санітарно-хімічні показники 16 проб, з них 15 (93%) не відповідає вимогам ДСанПіН 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної призначено для споживання людиною» по жорсткості, 8 проб (50%) по вмісту заліза та 2 проби (12,5%) не відповідають по вмісту нітратів, по мікробіологічних показниках 42 проби з них не відповідало вимогам 3 (7%) в т.ч. 1 проба в побуті .

По санітарно-хімічним показникам: на водозаборі: артезіанська свердловина вул.Слобідська,35 м.Сквира біля ЗОШ №5 : нітрати –79,38 мг/дм3 , (при нормі до 50 мг-куб/дм ), загальна жорсткість -11,2 ммоль /куб.дм (при нормі 7 мг-екв/дм), артезіанська свердловина -№3С – загальна жорсткість 8,5 ммоль /куб.дм, артезіанська свердловина -№7А залізо загальне – 0,76мг/ куб.дм (при нормі 0,2 мг-куб/дм ), загальна жорсткість 7,7 ммоль /куб.дм, артезіанська свердловина -№5 залізо загальне – 0,38мг/ куб.дм , загальна жорсткість -9,5 ммоль /куб.дм, ( вимоги додотку№2 таблиця 1 ДСанПіН 2.2.4-171-10 “Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною”); на водопровідній мережі: за І квартал – НВК ЗОШ 1-111ст. дитячий садок №4- загальна жорсткість – 9,6 мг-экв/дм3 , ДНЗ №3 «Берізка» – загальна жорсткість – 9,5 мг-экв/дм3 , водорозбірні колонки по: вул.Толстого,29 м.Сквира – нітрати –79,41 мг/дм3, загальна жорсткість -11,3 ммоль /куб.дм; вул.Шевченка,78 м.Сквира залізо загальне – 0,35мг/ куб.дм , загальна жорсткість -9,5 ммоль /куб.дм; вул. Незалежності,206 м.Сквира загальна жорсткість -9,5 ммоль /куб.дм; та РЧВ вул.Залізнична – залізо загальне – 0,32 мг/ куб.дм , загальна жорсткість -9,5 ммоль /куб.дм.; за ІІ квартал – Сквирський психоневрологічний будинок -інтернат м.Сквира залізо загальне – 0,32мг/ куб.дм , загальна жорсткість -9,5 ммоль /куб.дм; Сквирська ЗОШ I-III ст. №1 м.Сквира, заг.жорсткість -9,6 мг/екв./дм3; залізо -0,34 мг/екв./дм3; Сквирська ЗОШ I-III ст. №3 м.Сквира, заг.жорсткість -9,6 мг/екв./дм3; залізо -0,34 мг/екв./дм3; Сквирський ДНЗ №1 “Світанок ” м.Сквира, заг.жорсткість -9,8мг/екв./дм3; залізо -0,36 мг/екв./дм3.

Якість води яку вживає людина впливає на стан її здоров»я в першу чергу на дітей.

Споживання питної води з підвищеним вмістом нітратів небезпечне для здоров’я і може спонукати до виникнення нових або загострення хронічних захворювань. Особливо це стосується немовлят першого року життя та дітей дошкільного віку. У них розвивається водно-нітратна метгемоглобінемія.

Твердість води, не тільки впливає на смакові якості, а може призводити до різного роду захворювань. Тверда вода відіграє роль в появі сечокам’яної та слинокам’яної хвороб. Чим вища твердість води, тим вищий ризик захворювань. Вживання води, твердість якої перевищує- 10 мг-экв/дм3 призводить до посилення місцевого кровотоку і змінює процес фільтрації та реабсорбції в нирках.

Заліза в неорганічній формі ( в якій воно міститься в воді) , як люба хімічна речовина може негативно впливати на організм людини.

Щоденне вживання води, що має завищені нормативи – загальна жорсткість, вміст заліза, сухий залишок – не рекомендовано без додаткового очищення.

Питна вода не відповідала вимогам по показникам епідемічної безпеки питної води по ДСанПіН 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної призначено для споживання людиною»: з артезіанської свердловини №5 північно-західного водозабору , та з мережі в ДНЗ №1 м.Сквира.

Завідувач відділу Я.В.Кузьмінець

НОВИНИ РАЙОНІВ КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

новини Баришівського району

новини Білоцерківського району

новини Богуславського району

новини Бородянського району

нновини Бориспільського району

новини Броварського району

новини Васильківського району

новини Володарського району

новини Вишгородського району

новини Згурівського району

новини Фастівського району

новини Іванківського району

новини Кагарликцького району

новини Красятицького району

новини Макарівського району

новини Миронівського району

новини Обухівського району

новини Переяслав-Хмельницького району

новини Рокитнянського району

новини Києво-Святошинського району

новини Сквирського району

новини Ставищенського району

новини Таращанського району

новини Тетіївського району

новини Яготинського району