Кличко провів чергове засідання Антикорупційної ради

Міський голова провів чергове засідання Антикорупційної ради у річницю початку перших акцій протесту на Майдані Незалежності.

 Розпочалося засідання з виступу міського голови. Віталій Кличко відмітив успішну роботу Антикорупційної ради, наголосивши на важливості для Києва та громади тих рішень, до розробки та просування яких у Київраді долучилася Антикорупційна рада. Серед таких рішень є новий порядок розрахунку та сплати пайової участі, підтриманий Київрадою на останньому пленарному засіданні.

«Я впевнений, що це рішення є вагомим та важливим кроком вперед, у напрямку боротьби із корупцією в сфері будівництва в столиці», – зазначив Віталій Кличко, міський голова Києва.

Не менш значимими для столиці стало затвердження розробленого експертами положення про конкурсне обрання керівників комунальних підприємств, затвердження переліку адмінпослуг та концепції розвитку ЦНАП Києва.

Столичний голова у своєму виступі підняв питання антикорупційної програми. Проект рішення про затвердження Київрадою розробленого за участі громадськості та експертів проекту Рамкової антикорупційної програми вже отримав підтримку дев’яти комісій Київради.

«Я дуже сподіваюсь, що нашу міську антикорупційну програму ми отримаємо до Всесвітнього дня боротьби з корупцією, тобто до 9 грудня», –  зазначив міський голова.

Далі учасники засідання перейшли до розгляду виконання рішень, прийнятих Антикорупційною радою на минулому засіданні. Олексій Резніков, заступник голови Антикорупційної ради та заступник голови КМДА, відзвітував перед учасниками засідання виконання доручень міського голови, наданих за результатами попередніх засідань Антикорупційної ради.  Так, питання зовнішньої реклами в столиці, навколо якого на минулому засіданні розгорнулася жвава дискусія, було вирішено розглянути в форматі окремої зустрічі міського голови та експертів від РПР та Антикорупційної ради.

Не оминули увагою і питання пайової участі та нового Тимчасового порядку, який був підтриманий на останньому пленарному засіданні Київради. За ініціативою Ольги Балицької, представника групи розробників Тимчасового порядку, вирішили розглянути на окремому засіданні робочої групи Антикорупційної ради поправку, внесену до Тимчасового порядку депутатами бюджетної комісії Київради.

Центральним на даному засіданні стало питання корупції у паркувальній сфері, на що міський голова неодноразово звертав увагу. Як зазначила Оксана Величко, член Антикорупційної ради та експерт РПР для Києва,  одним із основних механізмів, який дозволить поламати корупційну систему в паркуванні, має стати запровадження автоматизованих систем контролю паркувального простору та системи прозорої звітності про надходження від сплати за паркування.

«Така система дозволить відслідкувати інформацію про те, скільки приносить кожна окрема парковка у місті, дасть можливість кожному громадянину порівнювати результати роботи тих чи інших паркувальників», – зазначила Оксана Величко.

За словами експерта, наразі підготовлено пропозицію про збільшення легальних паркомісць  у столиці на 7 000 за рахунок легалізації «тіньових» парковок. Таке рішення дозволить збільшити надходження від паркувального збору до бюджету міста.

У свою чергу керівник комунального підприємства «Київтранспарксервіс» надав учасникам засідання детальний звіт про свою діяльність за останні 8 місяців. Після цього міський голова прийняв рішення продовжити обговорення проблеми корупції у паркуванні на наступному засіданні, а до цього часу представники комунального підприємства та міська влада детально вивчать поточну ситуацію в сфері.

Заключними на цьому засіданні Антикорупційної ради стали пропозиції експертів щодо зміни діючого механізму та правил проведення інвестиційних конкурсів. Тема залучення інвестицій у столицю отримала новий поштовх завдяки запланованому на 23 листопада цього року Інвестиційному форуму міста Києва. Результати цього форуму не в останню чергу залежатимуть від вирішення проблем у організації та проведенні інвестиційних конкурсів.

Громадськість впевнена, що діючий механізм оцінювання та вибору інвестиційних проектів породжує корупційні ризики через недостатню прозорість та відкритість процесу відбору.

«За результатами моїх власних перемовин можу сказати, що сьогодні у інвесторів, на превеликий жаль, немає довіри до інвестиційної сфери Києва. Той документ, який ми сьогодні розглядаємо, є лише коліщатком, і не змінює всієї системи. Але, на мій погляд, цей проект положення є прогресивним», – зазначила Олеся Архипська, член Антикорупційної ради та експерт Трансперенсі Інтернешнл Україна.

За результатами обговорення члени Антикорупційної ради підтримали проект рішення Київради «Про затвердження Положення про проведення інвестиційних конкурсів у місті Києві» та рекомендували міському голові надати відповідні доручення з метою невідкладного внесення даного проекту рішення до Київської міської ради.

Під час засідання Антикорупційної ради Київський міський голова Віталій Кличко надав низку протокольних доручень. Детальніше – у наступних матеріалах. 

            Антикорупційна рада при Київському міському голові – це  постійно діючий консультативно – дорадчий орган, створений при Київському міському голові відповідним розпорядженням від 27.02.2015.  Головою Антикорупційної ради є Київський міський голова Віталій Кличко. У складі ради працюють 34 члени Антикорупційної ради, а також залучені експерти.

            Антикорупційна рада при Київському міському голові підтримується федеральною компанією Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH за дорученням Уряду Німеччини.

НОВИНИ РАЙОНІВ КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

новини Баришівського району

новини Білоцерківського району

новини Богуславського району

новини Бородянського району

нновини Бориспільського району

новини Броварського району

новини Васильківського району

новини Володарського району

новини Вишгородського району

новини Згурівського району

новини Фастівського району

новини Іванківського району

новини Кагарликцького району

новини Красятицького району

новини Макарівського району

новини Миронівського району

новини Обухівського району

новини Переяслав-Хмельницького району

новини Рокитнянського району

новини Києво-Святошинського району

новини Сквирського району

новини Ставищенського району

новини Таращанського району

новини Тетіївського району

новини Яготинського району